[ad_1]
Відзавтра по Україні набирає чинності норма, відповідно до якої гранична сума компенсації по квартирах у рамках програми «Євідновлення» підвищується з 200 тисяч до 350 тисяч гривень, а по приватним будинкам до 500 тисяч.
Як розповів перший заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Ігор Набатов, 14 вересня, — передає 0512, задовольнять на сьогодні 154 заяви, тому на рахунки власників пошкодженого майна повинно надійти 4 мільйони 351 тисяча гривень. Усього жителі подали 1450 заяв на отримання компенсації за пошкоджене житло в рамках послуги «Відновлення».
Зі слів Набатова, вже є випадки і у відмові в компенсації. Частіше за все це відбувається через нестачу якихось документів або через те, що власник житла взагалі не має права на отримання компенсації. Начальник управління сталого розвитку департаменту ЖКГ, голова комісії з надання компенсації Володимир Ніколайчук додає, що комісія діє згідно з постановою Кабінету Міністрів № 381, якою затверджено порядок надання компенсації.
— І дуже часто ми стикаємося з позицією заявників, що вони або не додають якихось документів, або заявник взагалі не має права на отримання компенсації. І тому у нас виникають підстави або для відмови, або для припинення руху за такою заявкою. Найбанальніша причина — ненадання довідки про несудимість. Ми запитуємо цей документ відповідним листом, але процес значно спрощується, якщо заявник сам замовить його через ту саму “Дію”, це займає від двох до п’яти хвилин. Тим більше, у своїй «Діі» він уже бачить повідомлення, коли приблизно до нього прийде комісія, — каже Ніколайчук.
Також можуть відмовити і тому, що співвласники не надали згоду на отримання компенсації конкретним заявником, а також відсутність доступу у членів комісії до пошкодженого житла.
— У нас також були ситуації, коли заявник сам провів ремонтні роботи, і це (отримання ним компенсації, — прим. авт.) не відповідало тому порядку, який діє на сьогодні. Але Кабмін затвердив постанову № 858, в якій вніс зміни до порядку, і з завтрашнього дня ці норми набувають чинності. Це дещо спростить процедуру для самих заявників, і деякі моменти вже буде врегульовано, — сказав Володимир Ніколайчук.
Вже з 15 вересня починає діяти нова норма. Тепер гранична сума компенсації по квартирах становить до 350 тисяч гривень, з розбивкою: 200 тисяч – будівельні матеріали, 150 тисяч – будівельні роботи; та до 500 тисяч гривень, а на приватний житловий фонд, з розбивкою: 350 тисяч – на матеріали, 150 тисяч – на будівельні роботи.
— У нас були випадки, коли чек-лист, який був складений на пошкодженому об’єкті, був більшим, ніж 200 тисяч На жаль, за такими заявками треба було давати відмову, бо вони не підпадають під дію 381-ї постанови. Але ми відмову не давали, а просто відставляли їх убік. Тепер черга дійшла до розгляду таких заявок, і ми матимемо можливість їх задовольнити в рамках вже нової постанови, — зазначив Ігор Набатов.
[ad_2]
Источник: 0512.com.ua